Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Pátý ročník Turnoff Freestyle Weekend

15. - 16. 6. 2019  Příšovice u Turnova

3. červnový víkend patřil v kalendáři DiscDog Brit Cupu dalšímu pohárovém závodu a tím byl Turnoff Freestyle Weekend. Po loňských dobrých zkušenostech s hřištěm ve Svijanech se letošní závody opět měly konat tam, ale bohužel díky špatnému stavu hřiště byli organizátoři nuceni celý závod přesunout do vedlejší obce Příšovice. 

Do Příšovic, krom českých hráčů, dorazila i početná skupina polských závodníků, kteří si české závody velmi oblíbili. Z Polska také dorazila hlavní rozhodčí na freestyle - Ania Radomska, kterou doplnili české rozhodcovské kapacity Kája Matoušová a Pavel Ryttnauer, se kterými držel krok i služebně mladší Jan Kašpar. Distančních disciplín se ujala Dominika Stárková.

Předpověď počasí na sobotu slibovala pořádná horka. Předpověď nezklamala. Jak se na červnový termín sluší bylo pořádné vedro a dusno, ale závodníci a jejich psi se s ním dokázali dobře vyrovnat, a tak bylo možné na hřišti sledovat pěkné výkony. 

Sobota se tradičně zahajovala prvním kolem Super MiniDistance Divize II a Divize I a po ní následovala první kola freestyle. Nejprve byli na řadě Starters, kam se letos přihlásilo pouze pět týmů a poté následovala kategorie Open, kde závodilo 20 týmů. 

SMD Divize II měla o vítězích jasno, byl jím David Hrdina (Turnoff Dogfrisbee). Zato v Divizi I byla situace jiná. První místo bylo jasné, tam se skvělým náhozem 46,5b vyšvihla Veronika Urbášková (PHolomóc), ale o umístění na 2. - 3. místě musel rozhodnout rozhoz. Shodný počet bodů měli Radka Tihelková, Pavla Hejralová a polský závodník Szymon Harężą. Jako první šla na rozhoz Pavla Hejralová která si vylosovala jedničku. Pavla a Shailene hodily 4,5 bodu. Po ní šla na řadu Radka s Jassie, které měly nához 5 bodů. O konečném pořadí pak rozhodl Szymon, který bohužel poslal disk mimo hřiště a skončil na bramborové příčce. 

Neděle slibovala ochlazení, ale kromě teplot padal i déšť, kvůli kterému musela být přerušena Freestyle MiniDistance. 

Dopoledne pak také patřilo oblíbenému Dartbee, ve kterém opět kralovala Nikol Vízková se svými dvěma kříženkami Barčou na prvním místě a Pussou na třetím místě. Mezi ně se dokázal vklínit pouze polský závodník Szymon Harężą.

Odpoledne pak už patřilo pouze freestylu, který v kategorii Starters ovládla česká závodnice Viktorie Irglová, pro kterou byl start na našich závodech premiérou. Druhou příčku obsadila polská závodnice Eliza Polkowska-Matejko a třetí místo uhájil Luděk Budík. 

Kategorie Open pak jednoznačně patřila olomoucké závodnici Veronice Urbáškové se Sushi (PHolomóc), která svým třetím vítězstvím v řadě potvrdila skvělou letošní formu. Druhé místo patřilo Radce Tihelkové s Jassie (PHolomóc) a třetí příčku obsadil polský závodník Szymon Harężą a Supra. Nejlepším freestylem víkendu se blýskla sestra celkové vítězky -  Markéta Urbášková (PHolomóc). Nejlepším družstvem víkendu se pak po součtu bodů z jednotlivých disciplín stalo domácí Turnoff Dogfrisbee.

Gratulujeme všem vítězům, pro které i letos věnoval ceny místní pivovar Svijany, firma Amix, sušené pamlsky od Radky Skalkové a hračky od firmy Pamlskový ráj. Obrovské díky patří i firmě Brit, která již druhým rokem podporuje české dogfrisbee.

Děkujeme všem za účast a těšíme se setkání na příštích závodech DiscDog Brit Cup.

 

foto: M. Irglová