Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Turnoff Freestyle Weekend 2017

O víkendu 10. - 11. června hostil už potřetí Svijanský újezd kvalifikační závody zařazené do Purina DogChow DiscDog Cup, nazvané Turnoff Freestyle Weekend (název soutěže je podle družstva, které tyto závody pořádá). “Turnoff”, jak je familierně nazýván patří k nejmladším závodům v pohárové soutěži, ale i přesto si získal své příznivce. Je to nejen umístěním, ale turnoffáci se snaží vymyslet pro závodníky vždy něco nového, netradičního, co by je pobavilo. Ať se jedná o večerní soutěž nebo o netradiční ocenění vítězů v disciplíně DogDartbee a letos i v kategorii Freestyle Bonsai.

Turnoffáci opět drželi stejný model co se týče rozhodčích na freestyle - jeden zkušený a ostřílený rozhodčí a k němu novější, méně zkušené, ale rozhodně ne méně zodpovědné, kterým umožní získat další zkušenosti. Pozvali tedy zkušenou rozhodčí a hráčku Karolinu Nowak z Polska a k ní do kvarteta přibrali Kristýnu Noskovou (pes), Ivetu Chomátovou (hráč) a úspěšnost hodů hodnotila Dominika Stárková, která si ještě pilovala distanční disciplíny, jako pomocná čárová rozhodčí na Super MiniDistance a DogDartbee. 

Začněme ale od začátku. Ještě týden před soutěží to vypadalo, že se bude jednat o velmi komorní závody, ale v posledním týdnu se strhla přihlašovací lavina a registrace se rychle plnila závodníky. Nakonec se soutěže zúčastnilo 72 týmů, pravda někteří startovali hned s pěti psi najednou, ale většina nastoupila jen s jedním psem, a tak bylo možné sledovat na hřišti 15 hráčů v OPEN, 5 hráčů v BONSAI, 8 hráčů ve STARTERS, 20 závodníků v Super MiniDistance Divzize II, 29 závodníků v Super MiniDistance Divize I a 44 závodníků v DogDartbee. 

Sobota je tradičně vyhrazena pro Super MiniDistance a první kola freestyle všech kategorií. Oblačné a větrnější počasí ale plastovým diskům příliš nepřálo. Závodníci se však s větrem statečně prali a díky tomu se pořadí po druhém kole hodně měnilo. Super MiniDistance Divize II nakonec po rozhozu vyhrál Miroslav Florián s Charliem, Divizi I ovládla polská závodnice Karolina Nowak s Fuji. Večer pak na závodníky čekala již zmiňovaná netradiční soutěž. A tou bylo skákání přes gumu (starší ročníky si jistě vzpomenou), ale ztížili jsme to závodníkům tak, že museli držet v ruce půllitr s vodou a účelem bylo, samozřejmě, vycmrndat co nejméně vody. Jako nejlepší tři skokanky se nakonec ukázaly Radka Tihelková, Lucka Nováková a Nikol Vízková. 

Neděle patří “mini” a DogDartbee. Pro některé hráče disciplíny freestyle je to strašák číslo 1 (pro nezasvěcené čtenáře “mini” = MiniDistance, je součástí freestylu a je klíčovým prvkem v součtu bodů, kam se ještě započítává 1. a  2. kolo samotného freestylu. Někdy “mini” dokáže pomoci a někdy zase pěkně zavařit) Na Turnoffu se toho ale nebojí a s “mini” začínají hned v neděli po ránu. DogDartbee je velmi oblíbená disciplína mezi hráči (ale už ne tolik mezi rozhodčími) a jde o jakési šipky se psem. Přesnou definici si můžete přečíst na stránkách DiscDog klubu v sekci s pravidly z jednotlivých disciplín.

Po kvalifikačních hodech v DogDartbee se opět na scénu dostal freestyle a to jeho druhá kola. Neděle byla 100% letní, nebe bez mráčků, nepohnul se ani lísteček, což jsou pro dogfrisbee naprosto ideální podmínky. Druhá kola se vydařila téměř všem závodníkům a tak bylo na co koukat. Musíme ocenit nasazení hráčů a hlavně jejich hafanů napříč kategoriemi. I ve velkém teplu psi pracovali a hru si užívali.

V kategorii BONSAI se nelépe dařilo Kristýně Alexové s Aranem, kteří zvítězili. Na druhém místě skončila Barča Petržilková s Žerykem a třetí místo patří Ronje Hubert s Chilli z Německa.

V kategorii STARTERS se, po skvělých freestylech i mini, na prvním místě umístil Daniel Řepa s Kirou, druhá skončila Lucka Nováková s Acem a cenu pro třetí místo si odnesla Barča Petržilková s Oušíkem.

Kategorie OPEN byla kapku dramatičtější, ale díky skvělému freestylu si první místo a kvalifikaci na MČR 2017 odnesla Marcela Nosková. Na druhé místo se díky nejlepšímu freestylu celého víkendu vyšvihla Veronika Urbášková se Sushi a třetí místo patřilo Anetě Kalové s Pepinem, kteří ještě nedávno ohromovali svými výkony v kategorii Starters. 

Celý víkend uzavřelo semifinále a finále DogDartbee. První místo si obhájila královna českého DogDartbee - myslím, že jí tak po právu můžeme říkat, protože na několika posledních soutěžích byla vždy na stupních vítězů a většinou opanovala první místo - touto královnou není nikdo jiný než Nikol Vízková s Pussou. Holky si stabilními výkony zajistili zlato před druhým Filipem Šimerou s Viktorkou a třetí Petrou Malou s Megerou. Bodování soutěže o nejlepší družstvo víkendu obhájil domácí Turnoff Dogfrisbee. 

V pomalu zapadajícím letním slunci proběhlo slavnostní předávání cen, dekorace kvalifikantů na MČR 2017, i slzičky tekly (naštěstí slzy radosti) a poté se všichni závodníci rozjeli do svých domovů. Tři dny plné psů, frisbee, slunce a dobré pohody to byl Turnoff Freestyle Weekend 2017.  

 

Ceny pro Bonsaie

Ceny pro Bonsaie

Ceny Dogdartbee

Ceny Dogdartbee

Skákání přes gumu

Skákání přes gumu

Gumoskakani - odborná i laická porota

Gumoskakani - odborná i laická porota

Vítězky Gumoskakani

Vítězky Gumoskakani

Freestyle Starters - Barča a Žeryk

Freestyle Starters - Barča a Žeryk