Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
2015

Turnoff Freestyle Weekend 2015

O víkendu 6. a 7. června proběhl ve Svijanském Újezdě druhý letošní závod Purina DogChow poháru nazvaný Turnoff Freestyle Weekend. Ač se jednalo se o prvotinu pořadatelů spolku Turnoff Dogfrisbee, dle ohlasů závodníků i diváků, to byl počin povedený a organizačně skvěle zvládnutý. Závodníci si pochvalovali nejen zvolený prostor pro závody, ale i organizaci a zajímavé ceny pro vítěze.

Krom “předepsaných” pohárových disciplín jakými byly Freestyle a SuperMinidistance, se mohli závodníci zúčastnit soutěže v Kanjamu, v níž se hrálo “O Zlatý soudek”, který do soutěže věnoval nedaleký pivovar a DogDartbee, pro jehož vítěze čekaly opravdu originální ceny. Krom již zmíněného piva z místního pivovaru Svijany, se výhercům přidávaly dárkové balíčky od firmy Gran Moravia, poukazy na odběr zboží firmy Mooria a samozřejmě nesměly chybět granule od hlavního sponzora celého poháru Puriny DogChow. Soutěž Kanjam a DogDartbee byla oceněna netradičními keramickými výrobky z dílny pana Kose.

V sobotu se nad celou republikou rozhostilo tropické vedro a to bylo hodně náročné, jak pro hráče, tak především pro psy, kteří se velmi rádi nechali zchladit vodou z připravené zahradní hadice. Hudba doprovázející freestylové vystoupení jednotlivých hráčů přilákala diváky z řad místních obyvatel i kolem jedoucích cyklistů. Na sobotní závodění se dokonce přijela podívat regionální televize z Liberce, která natočila reportáž do večerních zpráv.

Během polední pauzy byly pro děti i dospělé připraveny zábavné soutěže a večer se mohli závodníci pobavit při originálních soutěžích - jak jinak o Svijanské pivo. Večer pak k poslechu a tanci hrála živá hudba DNS.

Neděle byla o poznání chladnější a tedy pro psy mnohem příznivější. I přes výstrahy meteorologů, že přijdou prudké deště a větry, se hrálo a nakonec z toho nic nebylo a mohly se tedy v klidu dohrát freestyly Starters, Bonsai a Open. Během freestylu, který probíhal na hlavním hřišti se ještě hrálo na hřišti vedlejším Dogdartbee a Kanjam. Finále Kanjamu se pak o polední pauze odehrálo na hlavní hrací ploše. Dle očekávání vyhráli “Neporazitelní”, kteří za celý víkend neztratili ani jeden zápas. DogDartbee ovládl Pepa Honner s Tulou a freestylu dominovala Míša Andrová, která se již v letošní krátké sezóně stihla kvalifikovat na MČR, Mistrovství Světa a Polský pohár. Není proto divu, že v sobotu ovládla disciplínu SuperMinidistance a v neděli i freestyle kategorie Open. Do výsledku SMD zasáhly i dvě polské závodnice Ewa Kirik a Kaska Krzewina.

Dalšímy vítězkami freestyle Open byly Alena Smolíková a Kristýna Nosková. Kategorii Starters vyhrála Kateřina Dvořáková, druhé místo obsadila Kristýna Mrázková a třetí skončil Jiřka Piskoř. Kategorie Bonsai byla zastoupena pouze třemi hráčkami a konečné pořadí bylo tedy Alena Smolíková, Eva Kostková a jako třetí byla Kristýna Alexová.

Pověstnou “třešničkou na dortu” byl pak skutečný dort (bez třešničky), který pro soutěž družstev věnovala turnovská pekařka Markéta Brožová, a jelikož zmíněnou soutěž ovládlo pořadatelské družstvo, kolegiálně se rozdělilo se všemi kdo po vyhlašování vítězů zůstal na hřišti.